5. Programový blok 29.3.-11.4.2021

Ahoj! Vítám tě u nového bloku. Tentokrát nás čeká důležitý úkol – pomoc přírodě v okolí Moravských Knínice. Více informací už ve videu, které je tentokrát o něco kratší.

Vyhodnocení předchozího bloku

  • Knínická keška – čtvrtou kešku jako první objevili Daisy s Freddym, na druhém místě se umístily sestry Eliška a Markétka Dvořákovy a na bronzovou příčku dosáhl Šimon Sláma.
  • Cesta na dovolenou – nejdále se opět dostali kluci z družiny Černých vlků. Do cíle sice zatím nedošli, ale i tak vyhrávají MSO. (Honzík, Kuba, Jonáš, Maxík, Matěj, Alex, Štěpán).

Video

Ukliďme Moravské Knínice a okolí

U několik let se zapojujeme do akce Ukliďme Česko. Klasická úklidová akce bohužel není možná, přicházíme ale s alternativou.

Jak to bude probíhat letos?

Akce trvá od 2. do 5. dubna. Katastr naší obce jsme rozdělili do 6 oblastí. Na okraji každé oblasti bude tzv. pytlomat.

Pytlomat je místo, kde je možné si vzít pytel, v přidělené oblasti sesbírat odpad a pak plný pytel zanechat u pytlomatu. Pokud najdete větší kusy, které by bylo složité odnést, zanechte je na vhodném místě a informujte nás. Postaráme se o jejich uklizení. Svoz odpadu proběhne v úterý 6. dubna.

Pravidla akce
  • Snažíme se třídit odpad.
  • Snažíme se pytle co nejvíce naplnit (= pytle sesypáváme).
  • Vezmeme si vlastní rukavice.
  • Kolem silnice nosíme reflexní vestu.
  • V případě nálezu nebezpečného odpadu, tlakových nádob, injekčních jehel, munice apod. s nimi nemanipulujeme a nález oznámíme.
Kontakty

Tereza Hanáková – tel: 734731721, email: moravskekninice@skaut.cz

Děkujeme, že pomáháte přírodě v okolí Moravských Knínic! ⚜️

Aktivity pro celý oddíl a veřejnost

Cesta na dovolenou ke kontejneru

Aktuální blok je celý o nakládání s odpadem. Nám skautům není lhostejné životní prostředí a okolí okolo nás. Cesta na dovolenou se proto odkládá, napřed všichni musíme ke kontejneru! ⚜️
Spočítej, kolik kusů odpadu se ti podařilo odstranit z přírody a výsledné číslo zapiš do formuláře. První tři umístění vyhrají malou sladkou odměnu!

Formulář a další informace nalezneš zde – https://kninice.skauti.com/hra-cesta-na-dovolenou/

Knínické kešky

Na území Moravských Knínic se nachází obora, ale mnoho lidí už neví, že zde máme také jednu přírodní rezervaci. Pokud chceš zjistit, kde se nachází další keška, spoj na přiložené mapě čarou hlavní vchod do obory a zmiňovanou rezervaci. Protnutá písmena potom utvoří název místa, kde se keška nachází.

Více informací zde – https://kninice.skauti.com/program-na-dalku/kninicke-kesky/