Knínické kešky

Co je to vlastně keška?

Keška (keš, cache) je uzavíratelná schránka, kterou hledáme v rámci hry s názvem geocaching. Tato hra spočívá v hledání zmíněné kešky, schované někde v přírodě nebo ve městě. K nalezení se většinou používá chytrý telefon s navigací, klasická mapa, případně je před získáním přesné polohy potřeba splnit další úkoly.

Rychlejší vyhrává!

U každé správné kešky by měl být přiložen logbook, což je v jazyce geocatcherů jakási návštěvní kniha. Slouží jako důkaz, že se nám kešku opravdu podařilo najít. U oddílových kešek nemáme knihu fyzickou, nýbrž virtuální. Keška je vybavena QR kódem s odkazem na formulář, kde se můžete zapsat. Nejrychlejší geocatcher vyhráva malou odměnu.

Kešky budou přibývat na čtrnáctidenní bázi. S každým novým programovým blokem přibyde další knínická keška.

6. Keška (19. dubna – 2. května)

Jak šestou kešku najdu?

Dostat se k další kešce nebude jen tak. Pro její nalezení budeš potřebovat kompas a zařízení pro přesné měření ušlé vzdálenosti. Můžeš třeba zkusit Stopaře v aplikaci Mapy.cz, nebo jednu z mnoha fitness aplikací.

Insturkce, jak se dostat ke kešce:

5. Keška (29. března – 11. dubna)

Jak pátou kešku najdu?

Na území Moravských Knínic se nachází obora, ale mnoho lidí už neví, že zde máme také jednu přírodní rezervaci. Pokud chceš zjistit, kde se nachází další keška, spoj na přiložené mapě čarou hlavní vchod do obory a zmiňovanou rezervaci. Protnutá písmena potom utvoří název místa, kde se keška nachází.

Výsledky neaktivních kešek (1-4) najdeš zde