3. Programový blok 22.2.-7.3.

Nazdar! Máme za sebou první měsíc nového distančního programu. Doufáme, že se do programu zapojuješ a že se ti líbí! Všechny předchozí bloky nalezneš zde.

22. února slavíme Den zamyšlení. Připomínáme si narozeniny zakladatelů chlapeckého a dívčího skautingu, manželů Baden-Powellových. Den zamyšlení je mezinárodním dnem přátelství mezi skauty po celém světě. Připomíná nám důležitost sesterství a bratrství jako cesty k porozumění a míru. Opět jsme si pro tebe připravili video a další venkovní aktivity.

Vyhodnocení předchozího bloku

  • Knínická keška – jako první ji nalezly Eliška a Markéta
  • Cesta na dovolenou na Praděd – holky z družiny Kober (už podruhé!)

Video

Koukni se na video k třetímu programovému bloku. POZOR: video je velké, dívej se na wifi nebo na počítači a nastav si vhodnou kvalitu

Brownsea

Brownsea je malý ostrov ve Velké Británii. V roce 1907 zde Robert Baden-Powell uspořádal první skautský tábor. Vzhledem k jeho narozeninám jsme se rozhodli postavit malou kopii tohoto prvního tábořiště. Nachází se pod hrází rybníka a najdeš zde karty od Rézky a Anežky, díky kterým se můžeš dozvědět nové věci a také hru od Adama.

Skauti přichází do tábořiště na ostrově Brownsea…
Karty od Rézky a Anežky

V prostoru Brownsea pod hrází rybníka jsou rozmístěny oboustranné karty. Na jedné straně je otázka, na druhé odpověď. Vyzkoušej a prohlub svoje znalosti. Na karty se můžes podívat i v elektronické podobě:

Hra od Adama

Najdi osm dřevěných bloků s písmeny, rozmístěných v okolí Brownsea, a poskládej tajenku. Následně ji zašli na oddílový mail moravskekninice@skaut.cz a vyhraj MSO (malou sladkou odměnu).

Fotopříběh

Zajímá tě, co bylo na začátku skautského hnutí v Evropě? Podívej se na fotopříběh ve videu v čase 3:14.

Robert Baden-Powell dostal nápad…

Kvízy

Dokaž, že víš hodně o skautské historii! Zajdi se podívat na Brownsea pod hrází a zkoukni fotopříběh. Potom vyplň přiložený kvíz a zasluž si malou sladkou odměnu.

Aktivity pro celý oddíl a veřejnost

Cesta na dovolenou

Hýbej se, zapiš svůj postup a vyhraj malou sladkou odměnu. Cílem pro nadcházející dva týdny je Hájovna Orlovy, poblíž které se v roce 1912 konal první skautský tábor v Československu, vzdálená 138 km. Více informací zde – https://kninice.skauti.com/hra-cesta-na-dovolenou/

Knínické kešky

Pro nalezení třetí kešky je nejprve potřeba složit souřadnice, které jsou ukryté na dvou místech. Za použití mapy (např. mapy.cz) a nalezených souřadnic je pak možné zobrazit přesnou polohu kešky. Více informací zde – https://kninice.skauti.com/program-na-dalku/kninicke-kesky/

Nedaří se ti najít souřadnice? Možná by pomohla malá nápověda: